Zemūdens masāža

Kā notiek? Vispirms iegulies vannā ( ūdens temperatūra ir 35 – 37 grādi). Speciālists tavu ķermeni masē ar maigu, bet tajā pašā laikā diezgan spēcīgu ūdens strūklu. Dušas uzgali zem ūdens gan tuvina, gan attālina no konkrētām ķermeņa virsmām. Ar vislielāko ūdens strūklas spiedienu masē rokas un kājas. Pateicoties strūklas spiedienam, masāža iedarbojas ne vien uz ādu un zemādu, bet arī uz muskuļiem, saitēm un locītavām. Zemūdens masāža ir saudzīga pret audiem, siltais ūdens paplašina asinsvadus un tādejādi aktīvāk šķīdina taukaudus. Savukārt pret vēdera masēšanu ar ūdens strūklu jāizturas ļoti piesardzīgi, jo šādi tiek masēti iekšējie orgāni. Ja masāžu veic ātri un intensīvi, tad stimulē asinsriti, ja lēni, tad nomierina. 

 

Cik ilgi? 1) 20 min., 2) 40 min. +skuju ekstrakts; 3) 25 min. + pērles 15 min. + skuju ekstrakts.

 

Kādos gadījumos pielieto? Ieteicama cilvēkiem, kuriem ir nervu sistēmas problēmas, piemēram, veģetatīvā distonija, panikas lēkmes, trauksmes sajūta, sporta slodzes izraisītas muskuļu sāpes, celulīts, sirds asinsvadu saslimšanas, balsta un kustību aparāta slimības, traumas vielmaiņas traucējumi un aptaukošanās.

 

Efekts. Uzlabo vielmaiņu, asinsriti, limfas atteci un audu barošanu. Masāžas viena no labākajām īpašībām ir saistīta tieši ar vielmaiņas procesu paātrināšanu. Tādejādi tā palīdz kļūst slaidākai. Zemūdens masāžai piemīt arī pretsāpju efekts.

 

Kad nav ieteicama? Grūtniecības pirmajos mēnešos, pēc tam jākonsultējas ar savu ginekologu. Masāžu nav ieteicams apmeklēt, ja ir paaugstināta temperatūra, ja ir kāda infekcijas slimība, nopietna sirds un asinsvadu saslimšana vai problēmas ar asinsspiedienu.

 

Ārstnieciskās vannnas

ar skuju ekstraktu, ar dūņu ekstraktu, ar eikaliptu eļļu. Putu vanna, pērļu vanna (vannna ar sīkiem gaisa burbulīšiem), rožlapiņu vanna, jūras sāls – ingvera vanna, Dr. Tereško zāļu tēju vanna, Zīda vanna, kāju un pēdu vannas.

 

Pērļu vanna

Kā notiek? Ar speciālu iekārtu caur punktveida atverēm ūdenī ielaiž tūkstošiem sīku burbuļu, kas patīkami un stimulējoši iedarbojas uz ķermeni. Šie burbulīši ir pilni ar skābekli un kā mazas veselības pērlītes izplūst pa ādu. Lielie burbuļi  veic efektīvu masāžu, kā rezultātā muskuļi atslābinās un asinsrite uzlabojas. Vidējie burbuļi veic tā saukto mikromasāžu, kairinot ādas nervu sistēmu un visu organismu. Mazie burbulīši, iekļūstot porās un tur izplatoties, attīra ādu no šlakvielām.

Cik ilgi? 10 – 20 minūtes.

Kādos gadījumos pielieto? Ieteicama fiziskās un emocionālās pašsajūtas uzlabošanai, kā arī tad, ja ir asinsrites traucējumi, migrēna, galvassāpes, reiboņi, vispārējs organisma vājums, muskuļu un locītavu slimības.

Efekts. Masāžas iedarbībā paātrinās asinsrite, caur porām asinīs nonāk daudz skābekļa, kas audos un šūnās paātrina vielmaiņu un uztur dabīgo organisma funkcionēšanu. Tas savukārt veicina organisma attīrīšanu. Pērļu vannai ir izteikti nomierinošs efekts.

Kad nav ieteicams? Ja ir sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskās saslimšanas, iekšējo orgānu slimības.

Lielākais pluss. Procedūra uzlabo asins cirkulāciju, pozitīvi uzlādē emocijas, mazina nogurumu un uzbudinātību.

 

Jo vēsāks ūdens, jo procedūra vairāk uzmundrinoša un tonizējoša.

 

Piena vanna jeb Kleopatras vanna

Piena vanna uz ādu iedarbojas gan attīroši , gan barojoši. Pienā esošā pienskābe veido alfahidroksiskābi, kas ir dabīgs eksfoliātors, kas palīdz nolobīt ādas atmirušās šūnas, citas vannas sastāvdaļas baŗo ādu un iedarbojas gan nomierinoši, gan tonizējoši, atkarībā no pievienotās ēteriskās eļļas iedarbības.Piena vannas labvēlīgi ietekmē jebkuru ādas tipu, īpaši veicinot sausas un iekaisušas ādas dzīšanu. Piens bagātīgi satur taukus, kas ādu baro un padara gludu.

 

 

Ingvera – jūras sāls vanna

 

Ingvers uz organismu iedarbojas attīroši, sildoši, stimulē vielmaiņu un uzlabo perifēro asinsriti un imunitāti. Ļoti labi mazina nogurumu un muskuļu sāpes. Ingveru dzimumatkivitātes paaugstināšanai iesaka gan vīriešiem, gan sievietēm. Tas satur daudz mikroelementus, tai skaitā germāniju un mobilēnu, kuri ietilpst dzimumhormonu sastāvā. Tos sauc par iemīlēšanās hormoniem. Ingvers satur arī tāda asas vielas , kuras stimulē dažādu, tai skaitā iegurņa, orgānu asinsriti.

 

 

Ārstnieciskās dušas 

Cirkulārā duša

Kā notiek? Procedūra notiek īpašā kabīnē, kur atrodas vertikāli un horizontāli novietotas caurules, no kurām uz ķermeni no visām pusē šļācās daudzas sīkas ūdens strūkliņas, vienlaikus „durstot”  tavu ķermeni, pozitīvi stimulējot nervu sistēmu un iekšējos orgānus. Ūdens temperatūra var mainīties no siltas uz vēsāku.

Cik ilgi? 7 – 10 minūtes.

Kādos gadījumos pielieto? Ieteicama kā profilaktisks līdzeklis, arī tad, ja ir liekais svars vai hroniska noguruma sindroms. Cirkulāro dušu izmanto, ja ir neirozes un muskuļu spazmas, kā arī vispārējai veselībai veselības uzturēšanai. Skaistumkopšanas nolūkā to rekomendē ādas elasticitātes uzlabošanai, krūšu skaistumam.

Efekts. Cirkulārajai dušai ir tonizējoša un spēcinoša iedarbība. Tā stimulē centrālo nervu sistēmu, aktivizē organisma aizsargspējas un paātrina atveseļošanās procesu. Tiek līdzsvarota un normalizēta veģetatīvās nervu sistēmas, sirds un asinsvadu sistēmas, kā arī endokrīnās sistēmas darbība. Procedūra palīdz uzlabot ādas elastību, novērst muskuļu spazmas pēc fiziskas slodzes un pārvarēt ikdienas stresu.

Kad nav ieteicama? Cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām, augstu asinsspiedienu, onkoloģiskām saslimšanām.

Lielākais pluss. Iedarbība uz visu ķermeni vienlaikus. Atšķirībā no citām ūdens procedūrām cirkulāro dušu bieži pielieto kontrastdušas veidā (pakāpeniski mainot ūdens temperatūru no silta uz vēsu, un otrādi). Šāda iedarbība uz organismu trenē asinsvadu sieniņas, regulē asinsspiedienu, paātrina organisma vielmaiņu, uzmundrina.

 

Mālu, dūņu aplikācijas – no 1 līdz 12 laukiem.