elder_abuse-4-hands

SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne”” struktūrvienība „Senioru māja”, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējs senioriem – personām, kas sasniegušas pensijas vecumu un kam ir nepieciešama īslaicīga vai pastāvīga sociālā un medicīniskā aprūpe, ir izvietota rehabilitācijas centra teritorijā un telpās.

 

Teritorijā vide ir sakārtota: ir ierīkoti celiņi, pastaigu takas, iekārtota atpūtas vieta ar soliņiem, sporta laukumi. Teritorija piemērota arī personām ar pārvietošanās grūtībām: ir ierīkotas nobrauktuves, margas, celiņi, pacēlājs. Ieeja un ēka pielāgota personām ar redzes traucējumiem.

 

Koplietošanas telpas, sanitārās telpas un klientu dzīvojamās istabas ir daļēji aprīkotas ar nepieciešamajām palīgierīcēm (margas, sliekšņi, grīda segums, koridoru, durvju aiļu platums u.c.).

 

Ēkā atrodas divi lifti, kas daļēji pielāgoti personām ar funkcionāliem traucējumiem (liftam ir margas un viens no liftiem aprīkot ar braila raksta pogām un skaņu).

 

Ēkā ir atbilstošas telpas darba ar klientu – kabineti, kur profesionāli var sniegt atbalstu klienta problēmu risināšanā (speciālistu, procedūru). Senioriem dzīvojamās telpas izvietotas 5.stāvā. Foajē ir izvietotas atpūtas stūrītis dažādām aktivitātēm un ēdamgaldi.

 

Senioru rīcībā ir divistabu vienvietīga vai divvietīga istaba, koridors un sanitārās telpas. Istabas aprīkojums un iekārtojums atbilst klienta veselības stāvoklim. Katrā istabā atrodas koplietošanas skapis, individuāla gulta, krēsls, skapītis individuālajām mantām. Klients pēc savām vēlmēm un vienojoties ar istabas biedru (ja tāds ir) istabu var iekārtot ar savām personīgajām lietām. Sanitārā telpa ir aprīkota ar vannu, ja nepieciešamas – aprīkota ar rokturiem, stieni, sēdekli vannā.

 

Senioru mājā klients var vest līdzi personīgās sīklietas un apģērbu visām sezonām. Lielapjoma mēbeles seniors ierodoties sev, līdzi neņem (izņemot TV). „Nesezonas” apģērbs un apavi tiek glabāti šim mērķim paredzētajā koplietošanas telpā.

 

Kontakti:

e-pasts: ligatne.seniori@gmail.com

tālr.: 64161919; 27875460