Tūrisms • Līgatnes Rehabilitācijas centrs

Tūrisms

Esam saņēmuši Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīmi, kas tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.


Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka” (“The Forest Trail”) šķērso rehabilitācijas centra “Līgatne” teritoriju.

MEŽTAKA Tevi izved no pilsētas steigas tur, kur ir miers. Kur vari pabūt vienatnē ar sevi, ieelpojot priežu sila veldzējošo gaisu, atlaisties saules sasildītās sūnās un neko nedomāt. Mežtakā vari doties ar sēņu grozu vai savu putnu vērotāja pierakstu kladi. Vari sastapt sev līdzīgos – ar mugursomu plecos un karti rokā, izaicinot savus spēkus stāvās gravu nogāžu takās. Uzkāpjot skatu tornī, Tu dažkārt redzēsi tikai lielu meža zaļumu līdz pat apvārsnim, taču zini – Mežtaka ir tur, tā droši Tevi izvedīs cauri mežam, pa lauku ceļiem cauri maziem ciemiem, brīžiem iegriežoties arī pilsētās. Nonākot Igaunijā, Mežtaku atpazīsi kā Metsa Matkarada, Lietuvā – Miško takas. Mežtakai nav brīvdienu – tā vienmēr gaida savus gājējus.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Garums: ~2140 km, 102 līdz 114 dienas (~ 3 ar pusi mēneši)

 • Lietuvā – 747 km, 36-38 dienas
 • Latvijā – 674 km, 31-38 dienas
 • Igaunijā – 720 km, 35-38 dienas

Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām.

Segums: meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales, smilšainas vai akmeņainas pludmales.

Izteiktākie pacēlumi un ielejas: Nemunas ieleja un Žemaitijas augstiene Lietuvā, Rietumkursas augstiene, Abavas senleja, Gaujas senleja un Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus Latvijā, Piusas senleja un ziemeļu piekraste Igaunijā.

Ievērojamākās vietas:
Lietuvā: Dzūkijas un Žemaitijas nacionālie parki, Nemunas loku reģionālais parks, Kauņa.
Latvijā: Kuldīga, Abavas senlejas dabas parks, Ķemeru nacionālais parks, Gaujas nacionālais parks.
Igaunijā – Lahemā nacionālais parks, Alutaguses Nacionālais parks, Lielais Munameģis – Baltijas valstu augstākā virsotne (318 m vjl.), Peipuss – ceturtais lielākais ezers Eiropā.

MARŠRUTS


Ja Jums patīk aktīva un interesanta atpūta ģimenes un draugu lokā, droši apmeklējiet rehabilitācijas centru Līgatne. Centrs piedāvā daudz un dažādas iespējas, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku:

 • labiekārtotas pastaigu takas pa Gaujas Nacionālo parku;
 • velonoma;
 • velotūres ar maršrutiem;
 • nūjošana;
 • basketbola, futbola, volejbola bumbas, badmintons, sporta laukums;
 • labiekārtotas piknika vietas (ugunskura vieta, malka, piknika piederumi). Iepriekš piesakot, ir iespēja pasūtīt piknika pārtikas grozu;
 • labiekārtotas telšu vietas.

Svaigā gaisā:

Piedāvājam labiekārtotas pastaigu takas pa Gaujas Nacionālo parku – mitoloģijas taka, Cepurkalna dabas taka, taka uz Ķūķu klintīm. Tiem, kuri saņem atveseļošanās un rehabilitācijas pakalpojumus centrā “Līgatne” – nūjošanas apmācība un nūju noma bez maksas. Ziemā slēpju un ragaviņu noma

Telpās:

 • Biljards
 • Novuss
 • Šautriņas
 • Galda spēles: riču-raču, loto, domino, puzzles u.c.
 • Bibliotēka
 • Internets

Mitoloģiskā taka

Tev būs iespēja iepazīties ar Latvijas mitoloģijas tēliem un zīmēm, satikties ar straujo upi Gauju, baudīt meža burvību.

Pastaigu takas

Nūjošana

Viens no jaunākajiem aktīvās atpūtas veidiem Latvijā nūjošana (Nordic Walking)– pastaiga ar nūjām, ko viegli var apgūt katrs ikvienā vecumā.

Reti kura sporta aktivitāte tik labvēlīgi iespaido veselību kā nūjošana, šī nodarbe ir piemērota visu vecumu cilvēkiem. Ar nūjām var iet visur – pa ielu, pa meža takām, pa lauku ceļu. Labs veids kā apgūt nūjošanu ir atbraukt uz rehabilitācijas centru „Līgatne”, kur blakus citām rehabilitācijas procedūrām, fizioterapeiti apmāca savus klientus apgūt šo aktīvi – saudzīgo sporta veidu.

Rehabilitācijas centra gleznainajā apkārtnē ir vairākas iekoptas takas, kur varēsiet nūjot, viens vai kopā ar draugiem, un gūt daudz labu, sen piemirstu sajūtu, nenodarot sev pāri – jo katrs nūjo, vadoties pēc savas pašsajūtas. Nūjošanas laikā vienmērīgi tiek nodarbināti 600 muskuļu, tas ir 90% no visas ķermeņa muskulatūras.

Nūjošana ir saudzējoša iespēja uzsākt fiziskās aktivitātes tiem, kuri ilgāku laiku nav sportojuši.

Nūjošana īpaši ieteicama ir tiem, kas cieš no locītavu un muguras sāpēm, jo nūjojot tiek saudzētas locītavas – tās tiek noslogotas par 30% mazāk nekā vienkārši staigājot, jo svars negulstas uz kājām, bet tiek sadalīts arī uz rokām. Nūjošanas apguve – katram centra „Līgatne” klientam bez maksas.

Velotūres

Katru velotūristu, kura maršrutā ietilpst arī Līgatnes novada apskate aicina aplūkot rehabilitācijas centra „Līgatne” ainavisko apkārtni un izbaudīt braucienu pa mežu un ieraudzīt skaistos dabas objektus, kā Sprinģu iezi, cilvēku veidotos pagrabus, Gauju un Līgatnes upīti, kā arī baudīt meža burvību!

Maršruti:

 • Līgatne (Ligate), tās apkārtne. 40km

 • Līgatne – Straupes pagasts – Līgatne. 45 – 50km

 • Skaļupes – Līgatne – Ķempji – Augšlīgatne – Skaļupes. 21km

 • Skaļupes – Kārļi – Ieriķi – Ķempji – Līgatne – Skaļupes. 37km

Pieejama velosipēdu noma:

5.00 €/ stundā 

20.00 €/ dienā 

Slepenais padomju bunkurs

9 metrus zem zemes interesantas atpūtas tīkotājus turpina uzņemt Padomju Slepenais Bunkurs. 2003. gadā tam ir noņemts slepenības zīmols un nu visiem interesentiem ir iespējams savām acīm apskatīt vietu no kuras kodolkara gadījumā tiktu vadīta karadarbība.

Rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā, 9m zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs 2000 m2 platībā. Tas ir izbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

Bunkurs piedāvā ekskursijas gida pavadībā. Tām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Ekskursiju laikā iespējams redzēt:

 • plānus un situācijas atspoguļojumus, kas notiek, ja kara gadījumā tiek pārrauti visu hidroelektrostaciju dambji, kādas teritorijas applūstu ar ūdeni, kā tas ietekmētu visas lielākās pilsētas;
 • kondicionēšanas iekārtas gaisa attīrīšanai ar skābekļa rezervēm;
 • ūdensapgādes un kanalizācijas iekārtas, kas darbojas pēc zemūdenes principa;
 • telekomunikāciju bloku, kas nodrošina tiešos sakarus ar Maskavu – Kremli un autonomus sakarus ar visiem svarīgākajiem dienestiem valstī;
 • ēdnīcu ar tipisku padomju laiku ēdienkarti;
 • dažādu padomju laika atribūtiku, sadzīves lietas un apstākļus, kādos valsti vadītu partijas pirmie sekretāri – biedri Voss un Pugo.

Ekskursijas laikā apmeklētājiem ir arī iespēja ieturēt maltīti 20. gs. 80-to gadu politiskās elites stilā, dzerot no graņonkām un ēdot pie vaskadrānām klātiem galdiem. Pieejama padomju laiku tipiskā ēdienkarte:

 • Barikādes uzkodas ar ķilavmaizi un marinētu gurķi
 • Kolhoznieka komplekts ar zupu, kompotu un rupjmaizi
 • citas autentiskas uzkodas un dzērieni

Ja ir vēlme pārsteigt draugus un iepriecināt sevi, tad lielisks veids, kā to izdarīt ir sarīkot ballīti bunkurā. Pasākumam tiek piedāvātas bunkura telpas ballītei, ekskursija gida pavadībā, telpu noformējums padomju stilā, deju telpa ar plašu atskaņotāju un 70. – 80. gadu vinilplatēm, kā arī riktīgs bankets ar belašiem, boršču, kotletēm, kompotu un ….

Plašāka informācija par Padomju Slepeno Bunkuru – www.bunkurs.lv

Objekts X

Realitātes spēle aktīviem un atraktīviem cilvēkiem ,kuri nebaidās doties slepenā uzdevumā un saņemt adrenalīna devu. Spēles dalībniekiem jāiejūtas slepeno aģentu lomās, kuri veic slepenu misiju glābjot dzimteni no katastrofas. Dalībnieki (aģenti) spēlē piedalās individuāli vai komandās.

UZDEVUMS:

 • Slepenajiem aģentiem (spēlētājiem) pēc dubultaģentu atstātajām norādēm pazemes bunkurā ir jāatšifrē un jāatrod „Objekts X”. Brīdī, kad „Objekts X” ir lokalizēts un nogādāts drošībā, misija (spēle) tiek uzskatīta par veiktu.

NORISES VIETA:

 • Padomju slepenais bunkurs ar segvārdu „Pansionāts”, kas atrodas 9m zem zemes „SIA Rehabilitācijas centrs „Līgatne”” teritorijā.

AĢENTU VERVĒŠANA:

AĢENTA PROFILS:

 • Par slepeno aģentu var kļūt jebkurš 12 gadu vecumu sasniedzis Latvijas rezidents un nerezidents. Līdz 12 gadu vecumam spēlē var piedalīties kopā ar vecākiem/aizbildņiem. Spēles dalībniekiem ar izteiktu astmas kaiti, klaustrofobijas sindromu, nopietnām sirds slimībām par savu veselības stāvokli jāinformē spēles vadītāji.

AĢENTU REKRUTĒŠANA:

 • Spēlētāju reģistrēšanas spēlei notiek pirms spēles sākuma. Tikšanās vieta – Skaļupēs, SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne”” telpās pie administratora. Līdz ko aģents ir reģistrēts, spēle ir sākusies! Leģendu uzdevuma veikšanai un tālākas norādes aģenti saņem spēles laikā.

IZLŪKDIENESTA INFORMĀCIJA:

 • Neskatoties uz diversijas draudiem, PSRS armijas slepenā daļa, kuras segvārds ir „Astotā Pārvalde” turpina veikt slepenus, zinātniskus pētījumus un gatavojas veikt nezināmus eksperimentus. Slepenais projekts „Objekts X” ir apdraudēts – izsludināts trauksmes stāvoklis.

MISIJAS CENA:

 • Grupas spēle latviešu, krievu valodā – 22.00 €/pers.  (min cilvēku skaits 15) ja grupa mazāka par 15 cilvēkiem – 330.00 €/spēle
 • Grupas spēle latviešu, krievu valodā SKOLĒNIEM – 19.00 €/pers. (min cilvēku skaits 15) ja grupa mazāka par 15 cilvēkiem – 285.00 €/spēle
 • Grupas spēle krievu, angļu valodā – 27.00 €/pers.  (min cilvēku skaits 15) ja grupa mazāka par 15 cilvēkiem – 405.00 €/spēle