Aktualitātes • Līgatnes Rehabilitācijas centrs

Aktualitātes

Slinga terapija

Kas ir Slinga terapija?

Slinga terapija jeb elastīgo saišu terapija ir fizioterapijas metode, kuru pielieto pacientu rehabilitācijā, izmantojot speciālu aprīkojumu.

Slinga terapija ir pilnīga diagnostikas, aktīvas ārstēšanas un vingrojumu sistēma, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam.

Slinga terapija pielietojama gadījumos, kad pacientam ir ķermeņa balsta – kustību aparāta problēmas, tā palīdz mazināt smadzeņu asinsrites traucējumu sekas, to var teicami pielietot pēctraumu un pēcoperāciju periodos. Šī terapija ir piemērota arī dažāda rakstura muguras sāpju pacientiem, un ar tās palīdzību var risināt ķermeņa estētiskās problēmas.

Slinga terapija ir ieteicama šādās nozarēs – neiroloģijā, ortopēdijā, ķirurģijā, geriartrijā, pediatrijā.

Ārstējot, tiek veikta:

 • neiromuskulārā aktivizēšana – nesāpīgi atmodina neaktīvos muskuļus un atjauno to funkcionēšanu;
 • stiepti muskuļi – lai atbrīvotu savilktus, sāpīgus muskuļus;
 • palielināts kustību apjoms – izslēdzot gravitācijas spēku iedarbību, veiksmīgi var kontrolēt locītavu kustību un muskuļu darbību, nesāpīgi palielinot kustību apjomu;
 • trakcija – iestiepj locītavu saites, muskuļus, līdz ar to tiek samazināta slodze locītavām;
 • relaksācija – pacients tiek novietots relaksējošā pozīcijā, lai noņemtu sava svara un gravitācijas spēka ietekmi, atbrīvo saspringušos muskuļus.

Nodarbību laikā tiek sastādīts vingrojumu komplekss, lai varētu pakāpeniski palielināt muskuļu spēku, izturību, uzlabotu locītavu stabilitāti.

Kas var apmeklēt slinga terapiju?

Slinga terapiju  var apmeklēt:

 • ikviens no mums, kurš grib sevi uzturēt labā fiziskā formā;
 • ja ir kustību un balsta aparāta problēmas, galvas vai muguras sāpes;
 • sēdoša un mazkustīga darba darītāji (biroju darbinieki, tālbraucēji šoferi, frizieri u.c.);
 • jaunās māmiņas un sievietes pēc dzemdībām, kad ir mainījusies stāja, grūtniecības laikā ir sāpējusi mugura, vai tieši otrādi – tā sākusi sāpēt pēc dzemdībām.

Kā notiek slinga terapija?

DIAGNOSTIKAS laikā tiek noteikts „vājais punkts”, tas ir, muskuļiem tiek veikts pieaugošas slodzes tests slēgtā kinētiskā ķēdē, kā arī atsevišķu muskuļu tests slēgtā kinētiskā ķēdē kombinējot ar vispārpieņemtajiem muskuļu testiem un izmeklēšanas testiem.

ĀRSTĒŠANAS iespējas pielietojot Redcord aprīkojumu: NEIRAK- neiromuskulārā aktivizēšana, relaksācija, kustību apjoma palielināšana, trakcija, muskuļu stiepšana.

VINGROŠANA. Pielietojot Redcord aprīkojumu iespējams veikt vingrinājumus lai palielinātu muskuļu spēku, izturību, uzlabotu stabilitāti locītavās un stimulētu sensorimotoro sistēmu.
Lai veiktu šos vingrinājumus tiek izmantoti Redcord papildaprīkojums: elastīgās un neelastīgās saites, balansa spilveni u.c.

Cenas:

Individuāla nodarbība (60 min.) – 33 eur

Individuāla nodarbība (45 min.) – 25 eur

Individuāla nodarbība (30 min.) – 19 eur

Slinga terapija (30 min) + vingrošana (30 min.) – 33 eur

Rehabilitācijas centra “Līgatne” slinga terapijas speciāliste:

Fizioterapeite Laura Grase

Slinga terapiju veic fizioterapeiti ar metodes sertifikātu

Zvani 64161917 vai 25609883 un piesakies jau šodien!


 
 
 
30% ATLAIDE
 
–  Ekskursijai uz “Padomju Slepeno bunkuru”
 
10% ATLAIDE
 
– Izmitināšanas pakalpojumi (rehabilitācijas ietvaros)
– Pirkumam no kafejnīcas ēdienkartes piedāvājuma
 
5% ATLAIDE
 
– Limfodrenāžas kompresijas vakuuma zābaciņi
– Fizikālās terapijas procedūras
– Funkcionālā izmeklēšana
– Medicīniskās procedūras
– Sauna un baseina īre
– Solārijs

TAIZEMES PĒDU MASĀŽA
 
Nevienam no mums nav noslēpums, ka pēda ir visa organisma projekcija,  uz tās izvietoti punkti, kurus aktivizējot tiek ietekmētas orgānu sistēmas. Šī masāža ir ieteicama cilvēkiem ar gremošanas sistēmas traucējumiem, trauksmes sajūtu, stresu, bezmiegu, izdegšanas sindromu,  sirds-asinsvadu saslimšanām, kustību-balsta aparāta saslimšanām  u.c.
Taizemes pēdu masāžas ir īpaša procedūra, kura spēj sniegt veselības uzlabošanos, veicina atslābināšanos, mazina nogurumu, kā arī nostiprina imūnsistēmu. 
 
 
Masāža tiek veikta ar rokām un koka nūjiņu, pielietojot speciālus krēmus un eļļas. Masāžas rezultātā klients pilnīgi atslābinās un izjūt iekšēju komfortu, noteik iekšējo orgānu sistēmu funkciju regulācija.
Pēdu masāžas vērtīgās īpašības: 
 
 
Izvada toksīnus no cilvēka organisma, uzlabo asinsriti, limfas plūsmu un atteci, mazina kāju muskulatūras saspringumu, atbrīvo no krampjiem kāju muskuļos, uzlabo kāju un roku enerģētiku, veicina gremošanas sistēmas darbības uzlabošanos, paaugstinās kāju un roku locītavu lokanība, tiek noņemta kāju tūska, mazinās jaunu varikozo vēnu mezglu veidošanās, atbrīvo no bezmiega, atslābina, noņem stresu, nostiprina imūnsistēmu.
 
 
Masāžu veic sertificēta masiere Daiga Stabulniece, pēdu masāžu apguvusi Taizemē un ieguvusi “THE WATPO THAI TRADITIONAL MEDICAL AND AYURAVATE ASSOCIATION” starptautisko sertifikātu.
 
Cena:
Thai pēdu masāža (pamata) 50 € 
Thai pēdu masāža (pilnā)   65 € 
 
 
 
 
 

VALSTS APMAKSĀTA REHABILITĀCIJA PĒC COVID-19
 
Vēlamies Jūs informēt, ka rehabilitācijas centrā “Līgatne” pacientiem pēc pārslimota COVID-19 ir pieejama gan DAĻĒJI VALSTS APMAKSĀTA, gan arī maksas rehabilitācijas programma!
 
Lai iestātos programmā pēc COVID-19 pārslimošanas (izmantotu Valsts apmaksātu rehabilitācijas programmu), pacientam nepieciešams U27 nosūtījums ar norādi uz COVID-19 rehabilitācijas kursu.
 
 

NVD APMAKSĀ:

medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus pamat-diagnozes ārstēšanai multiprofesionālā komandā (iesaistot vismaz 3 funkcionālos metodes, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas māsu) bāzes vai intensīvas rehabilitācijas kursa veidā:

 • Ārsta konsultācijas un medicīnisko uzraudzību;
 • Fizioterapeitu konsultāciju un nodarbības (t.sk. nodarbības baseinā);
 • Audiologopēda konsultāciju un nodarbības;
 • Ergoterapeita konsultāciju un nodarbības;
 • Psihologa konsultāciju un nodarbības vai mākslas terapeita konsultācijas un nodarbības vai Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas māsas (pacientu izglītošana, fizikālās terapijas procedūras, ūdensdziedniecības procedūras tajā skaitā mālu, dūņu aplikācijas).
 • Laboratoriskos izmeklējumus, saskaņā ar speciālista nosūtījuma.

PACIENTS APMAKSĀ:

 • Valsts noteikto pacienta iemaksu 7,00 EUR par ārstēšanos dienas stacionārā par katru darba dienu (izņemot normatīvajos aktos noteiktās no pacienta iemaksas atbrīvotās personas, t. sk. trūcīgās personas*);
 • Ēdināšanas izdevumus saskaņā ar cenrādi;
 • Diennakts izmitināšanas izdevumus (bērniem līdz 12 g.v. 70% apmērā, bērniem līdz 2 g. vecumam- bezmaksas), pacienti, kuri dienas stacionārā uzturas pa dienu, izmitināšanas izdevumus nemaksā;
 • Izmitināšanas cena 403.-410. istabā ir 25,70 EUR (cenā iekļautas brokastis) par katru darba dienu;
 • Maksas medicīnas pakalpojumus saskaņā ar cenrādi;
 • Medicīnisko uzraudzību un aprūpi: 50% apmērā no ārsta noteiktā aprūpes līmeņa saskaņā ar maksas cenrādi, sākot no otrā aprūpes līmeņa, ja tiek izmitināts uz diennakti;
 • Personīgas higiēnas līdzekļus (autiņbiksītes, pamperus);
 • Analīžu noņemšanu (izņemot bērniem līdz 18 gadiem un grūtniecēm).

* trūcīgās personas, kas par tādu atzītas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu, ierodoties Centrā uzrāda izziņu.

INFORMĀCIJA PAR MAKSAS REHABILITĀCIJU ŠEIT:


MEDICĪNAS CIGUNS

Ciguns, Ci Gun, angliski – Qigong, Chi Kung.

Ja tu pareizi kusties, pareizi elpo un pareizi domā – tava veselība uzlabosies. Šīs trīs lietas – Trīs Dārgumi – ir ķīniešu tradicionālās veselības veicināšanas sistēmas Ci Gun sastāvdaļas. ‘Ci’ ķīniski ir dzīvības spēks, enerģija, un ‘Gun’ – mērķtiecīgs darbs. Tātad ‘Ci Gun’ – tas ir darbs ar dzīvības enerģiju.

Medicīniskais Ciguns – ir apstiprināta medicīnas tehnoloģija: Nr.31. https://www.zva.gov.lv/zvais/mtdb/ 

 

Pētījumi pasaulē apstiprina medicīniskā ciguna labvēlīgu un profilaktisku iedarbību tieši multiplās sklerozes, kaulu un saistaudu saslimšanu seku mazināšanā, līdzsvara, koordinācijas, vitalitātes uzlabošanā.

 

KAS RAKSTURĪGS CIGUNAM

Cigunā ir daudz vingrinājumu, kas uzlabo koordināciju. Viļņveida kustības, plūstošas un maigas, pamīšus pa labi-pa kreisi, uz augšu-uz leju, uz priekšu-atpakaļ ķīniešu izpratnē līdzsvaro jiņ un jan enerģijas, t.i., mieru un aktivitāti. Kustības notiek kopā ar pareizu elpošanu un domāšanu.

Pareizā ir diafragmālā elpa, kad ieelpojot vēders piepūšas, izelpā saraujas. Muskuļi ir maksimāli atslābināti, vēders it kā kustas pats, neforsējot elpu. Tas uzlabo plaušu ventilāciju un iedarbina klejotājnervu (nervus vagus). Tas ir unikāls nervs, jo palīdz regulēt plaušu, rīkles, kuņģa, zarnu (līdz šķērszarnas pēdējai trešdaļai), gludo muskuļu un sirds muskuļu darbību; ietekmē arī kuņģa un aizkuņģa dziedzera sekrēcijas regulāciju.

Pareizā domāšana ir uzmanības koncentrēšana uz sava ķermeņa kustībām un elpu. Pareizā domāšana ir arī atbrīvošanās no negatīvajām domām, atmiņām un bailēm. Tam palīdz meditācijas ciguna gaumē, kas ir samērā viegli apgūstamas, drošas un bez reliģiskiem elementiem.

Cigunu bieži praktizē svaigā gaisā jebkurā dabas vietā, kur ļauj laikapstākļi. Tas ir vienkārši, jo ciguna praksei nevajag nekādu speciālu aprīkojumu, trenažierus vai vingrošanas rīkus. Nevajag arī speciālu apģērbu .

Veikt ciguna vingrinājumus var ikviens. Kustības ir vienkāršas, tās var izpildīt pat sēdus un guļus. Arī, ja nevar izturēt lielu fizisko slodzi, cigunu praktizēt var. Arī tie, kas ir ratiņkrēslā, vājredzīgi, cilvēki pēc traumām, onkoloģiskie pacienti un citi, kam parastā vingrošana ir par smagu vai sarežģītu.

 

KAD PALĪDZ MEDICĪNAS CIGUNS

– Ir vairāki pētījumi par ciguna efektivitāti HOPS – hroniskas obstruktīvās plaušu slimības – pacientiem. Ciguns kopā ar tradicionālo terapiju palīdz uzlabot plaušu darbību, miegu, gremošanu.

– Labs efekts cigunam ir, ja ir sāpes mugurā.  Ciguna vingrinājumi palīdz atslābināt saspringtos muskuļus, atbrīvot muguru, normalizēt stāju – un reizēm tikai ciguns palīdz sāpes mazināt vai no tām atbrīvoties. Ļoti labi rezultāti ir, ja ir sāpes un kustību ierobežojumi plecos – kad ir mugurkaula kakla daļas problēmas.

– Ir novērota arī ciguna pozitīvā ietekme pacientiem ar artrītiem un artrozēm.

– Regulāra ciguna prakse palīdz normalizēt asinsspiedienu. Gan paaugstinātu, gan zemu.

– Pozitīvu ciguna iedarbību palīdz arī pacientiem, kam ir cukura diabēts. Regulāri vingrojot, iespējams regulēt cukura līmeni asinīs.

– Ciguna pozitīvu iedarbību onkoloģiskiem pacientiem arī apstiprina vairāki pētījumi. Pacientiem samazinās ķīmijterapijas blaknes, uzlabojas garastāvoklis, miegs, dzīves kvalitāte vispār.

– Ciguna vingrinājumi palīdz, ja ir neiroze vai veģetatīvā disfunkcija jeb distonija – mazinās spriedze, uzlabojas miegs, pazūd straujas asinsspiediena un garastāvokļa svārstības, uzlabojas koncentrēšanās spējas.

– Ciguna vingrinājumi kā kompleksas terapijas sastāvdaļa palīdz, ja ir depresija. Saskaņā ar Ķīnas medicīnu depresija ir plaušu enerģijas trūkums. Tāpēc pareizā elpa ir pirmais, kas vajadzīgs.

– Daudziem ciguna praktizētājiem tas palīdzējis atmest smēķēšanu.

 

NODARBĪBAS VADA

Solvita Zemīte – veselības aprūpes persona, funkcionālā speciāliste, sertificēta kustību un deju terapeite rehabilitācijā, LAVA (Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas) sertificēta ciguna un taidzi cjuaņ instruktore, dr.med. Igora Kudrjavceva skolniece.

Ir ilgstoša darba pieredze rehabilitācijā cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pēc insulta, ar multiplās sklerozes, ar reimatoidālā artrīta un kaulu- saistaudu saslimšanām. Sertificēta mākslas terapeite rehabilitācijas centrā “Līgatne”.

Ciguna nodarbības notiek trešdienās, piektdienās plkst 14:00

grupā līdz 15 personām (60 min.) 13 eur/pers. 

VISI LAIPNI GAIDĪTI APMEKLĒT MEDICĪNAS CIGUNU- LIELISKU VESELĪBAS PROFILAKSES UN VESELĪBU VEICINOŠU PRAKSI!

KLIENTU ATSAUKSMES: 

– pēc ciguna jūtos kā atdzimusi, ir laba paliekoša enerģijas sajūta viscaur ķermenī, jūtos optimistiskāka (sieviete, 53 g.).

– ciguns iedod spārnus, man ir jaunas idejas darbiem, ir jauna enerģija risināt un dziļa, līdzsvarota harmonijas sajūta. ciguns paver man it kā jaunus iekšējus resursus (sieviete, 32 gadi)

– ciguns grupā man ļoti patīk, gaidu nodarbības, zinu ka mājās iešu ar spēka un priekpilnu sajūtu, pārliecību ka veselību nostiprināt iespējams ikvienā vecumā (vīrietis, 57 gadi).

#ciguns #veseligsridzinieks  

 


NOVAFON APARĀTS – akustisko viļņu lokāla vibroterapija.

Lai uzlabotu pakalpojuma kvalitāti un veicinātu ātrāku pacienta atlabšanu, turpmāk Rehabilitācijas centra audiologopēds ārstēšanās procesā izmantos arī Novafon akustisko viļņu ierīci.

Lokālā vibroterapija palīdz muskuļu saspringuma, hronisku sāpju un insulta izraisītu problēmu gadījumā. NOVAFON akustisko viļņu ierīces radītās mehāniskās vibrācijas iedarbojas uz audiem sešu centimetru dziļumā. Tādējādi uzlabojas asinsrite, vielmaiņa, tiek regulēts muskuļu saspringums, kā arī notiek dziļa audu stimulācija. Papildus tam tiek stimulēti reģenerēšanās un dzīšanas mehānismi. Ārstēšana ar NOVAFON akustisko viļņu ierīcēm ir gan aktivizējoša, gan relaksējoša.

VIELMAIŅU STIMULĀCIJA

Vibrācijas izraisītas muskuļu kontrakcijas un dziļā stimulācija uzlabo asinsriti. Tiek pastiprināti asinsvadu un audu lokālās regulācijas mehānismi. Stimulētajos audos tiek nodrošināta labāka asins apgāde un stimulēta vielmaiņa, un paātrinās vielmaiņas galaproduktu izvade.

NOVAFON AKUSTISKO VIĻŅU IERĪCES PIELIETOJUMS REHABILITĀCIJĀ

 • Spasticitātes samazināšanās
 • Muskuļu saspringuma palielināšanās perifēriskās paralīzes gadījumā
 • Dziļā un virspusējā jūtīguma palielināšanās
 • Mazina sāpes un regulē muskuļu tonusu pie tempomandibulālās locītavas disfunkcijas
 • Sapringuma mazināšanās

BALSS UN RĪŠANAS TRAUCĒJUMU ĀRSTĒŠANA

 • Rīšanas refleksu uzlabošanās
 • Muskuļu saspringuma regulācija balss traucējumu gadījumos
 • Balss saišu darbības uzlabošana

Līgatnē izveidota “Veselības taka”!

Veselības takas izveide ir radoša pieeja veselības veicināšanā, kas nodrošina iespēju iesaistīties visa vecuma grupas iedzīvotājiem, lai fiziski aktīvi pavadītu brīvo laiku un ieviestu vairāk kustību ikdienas gaitās.

Aicinām visu vecuma iedzīvotājus kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem un bērniem apmeklēt “Veselības taku”. Kopīgi darbojoties, ir vieglāk veidot un saglabāt motivāciju aktīvākam dzīvesveidam ikdienā.

Mežā ir izveidoti stendi ar vingrojumiem, ko izstrādājuši Rehabilitācijas centra “Līgatne” fizioterapeiti – Agris Piebalgs un Una Purena – Dervenika. Tos paveikt būs pa spēkam ikvienam!

Papildus vingrojumiem varēsi arī pildīt 10 jautrus uzdevumus.

Pastaigu iespējams turpināt ar relaksējošu “Mitoloģijas takas” maršrutu.

LAIPNI LŪGTI UZ PASTAIGU!

NAV NEPIEMĒROTU LAIKAPSTĀKĻU, IR TIKAI NEPIEMĒROTS APĢĒRBS!

Taka ir izveidota blakus rehabilitācijas centram “Līgatne”, realizējot Līgatnes novada konkursa iedzīvotāju iniciatīvām “Sabiedrība ar dvēseli” projektu.

Pastaigu takas


Īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums!

Īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums ir aprūpes pakalpojums, kuru var saņemt Klienti:

 • kuriem nepieciešamais pakalpojuma apjoms pārsniedz aprūpes iespējas mājās vai, kuru ģimenes locekļi nespēj nodrošināt personai nepieciešamo aprūpi nodarbinātības vai citu iemeslu dēļ.
 • pēcoperācijas atveseļošanās periodā vai līdz pakalpojuma saņemšanai ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Īslaicīga sociālā aprūpi Centrā nesniedz personām:

 • ar traheostomām ar elpošanas grūtībām;
 • kas slimo ar tuberkolozi atklātā formā
 • kam nepieciešama dialīze;
 • kurām nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija un regulāras bronhoskopijas;\ar akūtu psihisko stāvokli, kad nepieciešama personas atrašanās specializētā ārstniecības iestādē;
 • ar akūtām infekcijas slimībām, tai skaitā ar veselības aprūpi saistītām infekcijas slimībām, kā arī personām, kas pārvestas no stacionāras ārstniecības iestādes ar nepabeigtu antimikrobiālās terapijas kursu;
 • ar išēmisko insultu, ja tās ir uzturējušās stacionārā mazāk par 10 dienām;
 • alkohola un narkotisko vielu apreibuma stāvoklī;
 • ar vidējiem vai smagiem garīga rakstura traucējumiem.
 • hroniski, dekompensēti pacienti ar kardioloģiskām saslimšanām (tūska, elpas trūkums)

Maksimālais pakalpojuma saņemšanas ilgums vienai personai – 60 kalendārā dienas

Lai saņemtu Pakalpojumu, nepieciešams:

 • klienta iesniegums,
 • ne agrāk kā 10 (desmit) dienas iepriekš izsniegts ģimenes ārsta nosūtījums – veidlapa Nr. 027/u “Izraksts no stacionārā pacienta/ ambulatorā pacienta medicīniskās kartes” ar informāciju par klienta saslimšanām, norādot diagnozes,medikamentiem un to devām un nepieciešamo aprūpi.
 • aktuālā medicīniskā dokumentācija, kas saistīta ar klienta faktisko veselības stāvokli, nepieciešmao aprūpi un medikamentiem.
 • Ģimenes ārsta nozīmētie medikamenti visam uzturēšanās laikam.
 • Inkotences līdzekļi (autiņbiksītes) un personīgās higiēnas līdzekļi.
 • noslēgt līgumu par pakalpojuma saņemšanu un jāveic avansa maksājums par plānoto uzturēšanās laiku.

Klients Pakalpojumu saņem sekojošā apjomā:

 • kvalificēta medicīnas personāla diennakts uzraudzība;
 • klienta veselības stāvoklim atbilstoša ēdināšana trīs reizes dienā (ja nepieciešama barošana ar zondi, tad barošanas maisījumi jānodrošina pacientam),
 • ģimenes ārsta nozīmēto medikamentu ievade,
 • nepieciešamības gadījumā tiek izrakstīti recepte papildu medikamentiem. Medikamenti klientam jāiegādājas  par saviem līdzekļiem.
 • klienta un tuvinieku izglītošana par Klienta pašaprūpes spējām.

Klientam, ja nepieciešams, tiek nodrošināti:

 • tehniskie pārvietošanās palīglīdzekļi;
 • neatliekamā medicīniskā palīdzības izsaukšana.

Pakalpojuma cena par vienu dienu 50,00 EUR 


Ārstējies tagad, maksā vēlāk!

Ja Jums ir nepieciešams finansējums savas veselības uzlabošanai, mums ir lielisks risinājums!

RC “Līgatne”, sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Nordic Finance”, piedāvā sadalīt Jūsu maksājumu par rehabilitāciju līdz pat 12 mēnešiem, bez papildus komisijas maksas un liekiem procentiem – Jūs atmaksāsiet tieši tik daudz, cik iztērējāt!

Pirmais maksājums jāveic 30 dienas pēc līguma noslēgšanas.

Noformēt dalīto maksājumu Jums palīdzēs SIA “Rehabilitācijas centrs “Līgatne”” laipnās administratores.

Pieteikties dalītajam maksājumam var personas vecumā no 18 – 75 gadiem.

Sīkāka informācija pa tālr.: 64161917, 26431450


Šrotas metode

Katru gadu arvien lielākam skaitam bērnu tiek konstatētas stājas problēmas. Dažas no tām ir pārmantotas, citas iegūtas dzīves laikā, taču tās visas var atstāt nelabvēlīgu ietekmi uz kopējo organisma stāvokli, jo no mugurkaulāja veselības ir atkarīgs, cik pilnvērtīgi spēj strādāt mūsu plaušas, sirds un citi iekšējie orgāni. Viena no nopietnākajām stājas problēmām ir skolioze jeb mugurkaulāja deformācija ar izliekšanos uz sāniem.

Nozīmīgākās skoliozes pazīmes ir:

 • Mugurkaulāja sāniska nobīdīšanās no tā fizioloģiskās ass;
 • Nevienāds plecu augstums;
 • Ribu “kupris”, asimetrisks lāpstiņu novietojums;
 • Slīps iegurnis ar nobīdi uz sānu;

Skolioze lielākoties tiek ārstēta konservatīvi, izmantojot fizioterapiju un speciālo korsešu valkāšanu, smagākos gadījumos arī ķirurģiski. Agrāk tika uzskatīts, ka fizioterapija var palīdzēt koriģēt nelielus izliekumus, taču, kopš fizioterapeiti sāka pielietot Šrotas metodi, tā ir kļuvusi par vienu no metodēm skoliozes apturēšanā un koriģēšanā.

Šrotas metode ir radusies pagājušā gadsimta divdesmitajos gados Vācijā un savu nosaukumu ieguvusi par godu tās radītājai, fizioterapeitei Katerīnai Šrotai, kura pati sirga ar skoliozi un vēlējās sev palīdzēt. Latvijā šo metodi saka pielietot pirms 10 gadiem, un šajā laikā sasniegtie rezultāti apliecina, ka Šrotas metode spēj mazināt mugurkaulāja izliekumu un ievērojami uzlabot pacienta pašsajūtu. Par citām metodēm skoliozes ārstēšanā lasi saistītajos rakstos.

Šrotas metode ir skoliozei specifiska fizioterapija. Šrotas metodes apmācības sagādā pacientam vajadzīgās zināšanas un prasmes, kas visa mūža garumā palīdz kontrolēt savu stāju. Šī metode ietver asimetrisku, trīsdimensionālu ārstniecisko vingrošanu ar asimetrisku elpošanu. Vingrojumu un elpošanas komplekss ir vērsts uz to, lai mazinātu muskuļu disbalansu un sāpes, uzlabotu vizuālo tēlu, plaušu darbību un apturētu tālāku skoliozes attīstību.

Ārstējot skoliozi pēc Šrotas metodes, pacients

 • mācās samazināt sava mugurkaulāja deformācijas;
 • trenējas stiprināt posturālo (stājas) muskulatūru, kas šīs korekcijas notur;
 • mācās korektīvu elpošanu, lai izplestu iekritušos  ķermeņa areālus un atjaunotu ribu kustības minētajās vietās;
 • mācās kādas pozas var novest pie skoliozes pasliktināšanas un kādas pozas izliekumus var samazināt;
 • mācās vingrojumus,  kas novērš asimetrisku mugurkaulāja noslogojumu.

SIA “Rehabilitācijas centrā “Līgatne”” šādas apmācības iespējams apgūt individuālās nodarbībās pie sertificētas Šrotas metodes fizioterapeites Una Purena Dervenika.

Fizioterapeite darbojas ar skoliozes pacientu tikmēr, kamēr tiek apgūta laba metodes izpratne, ir nostiprinājušās iemaņas vingrojumu izpildē un pacienti ir gatavi pārnest visu iemācīto uz ikdienas dzīvi.

Katram pacientam izstrādā īpašu, savam skoliozes paveidam atbilstošu, 20-30 min. garu mājas vingrojumu programmu. Pacienti tiek aicināti uz pārbaudēm, ja rodas kādas izmaiņas, vai ja ir nepieciešamība „uzspodrināt” Šrotas metodes tehniku.  Regulāra kontrole ir  ieteicama tiem pacientiem, kas atrodas augšanas periodā vai valkā korseti.

Mugurkaulu iespējams koriģēt līdz aptuveni 18 gadu vecumam, kamēr organisms aug, taču Šrotas metode ir ļoti noderīga arī vecākiem pacientiem. Tā palīdz nostiprināt muguras muskuļus, izstiept muguru, mazināt stīvuma un smaguma sajūtu mugurā. Turklāt, iemācoties pielietot korekcijas ikdienā, uzlabojas pašsajūta, mazinās skoliozes radītās sāpes un tiek atslogota citu orgānu darbība.

Materiālu sagatavoja sertificēta fizioterapeite Una Purena – Dervenika

Cenas:

Pirmreizēja konsultācija (45-60 min.) – 40 eur 

Individuāla nodarbība (60 min.) – 33 eur 

Individuāla nodarbība (45 min.) – 25 eur 

Individuāla nodarbība (30 min.) – 19 eur 

Nodarbība grupā (30 min.) – 17 eur 

Zvani 64161917 vai 25609883 un piesakies jau šodien!


Šarko duša

ir visa ķermeņa masāža ar augsta spiediena ūdensstrūklu, kas tiek virzīta pa ķermeni.  Šarko duša izteikti tonizē ādu, zemādas audus un muskuļus, stimulējot vielmaiņu un palīdzot organismam atbrīvoties no sārņiem un liekā svara.

Procedūras laikā cilvēka ķermenis tiek vispārēji masēts ar vienu vai divām spēcīgām dažādas temperatūras ūdens strūklām. Šarko dušas strūklas spiediens ir no 2  līdz 4 atmosfērām.

Šarko dušas procedūras ilgums ir vidēji 12 – 15 minūtes un atkarībā no klienta vēlmēm, izturības un vēlamā rezultāta to ir ieteicams apmeklēt 2-3 reizes nedēļā, kā arī apvienot ar citām ārstnieciskām vai skaistumkopšanas procedūrām.

Šarko duša uzlabo asinsriti, limfas atteci, vielmaiņu, audu trofiku un vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu no organisma. Palīdz risināt liekā svara un celulīta problēmas. Procedūra labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, novēršot depresiju un bezmiegu.

Šarko dušas indikācijas skaistumkopšanā un medicīnā:

 • aptaukošanās,
 • palielināts ķermeņa svars,
 • lieks ķermeņa prolēmzonu apkārtmērs,
 • celulīts,
 • kāju tūska,
 • limfostāze,
 • ateroskleroze sākuma stadijā,
 • viegls cukura diabēts,
 • mugurkaula spondiloze,
 • osteoartroze,
 • neiroze,
 • hroniskas locītavu slimības,
 • neirocirkulārā distonija,
 • arteriāla hipertensija,
 • uzlabo arteriālo asinsriti, limfas atteci,
 • paātrina vielmaiņu,
 • veicina vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu,
 • labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu,
 • novērš depresiju un bezmiegu,
 • paaugstina garīgā darba spējas,
 • uzlabo vispārējo organisma pašsajūtu.
Jau uzreiz pēc Šarko dušas procedūras jūtama ķermeņa muskulatūras tonusa un vispārējās organisma pašsajūtas uzlabošanās.

Cena:

 • ar 1 sprauslu (pistoli) 20,00 EUR; 
 • ar 2 sprauslām (pistolēm) 22,00 EUR 

Zvani 64161917 vai 25609883 un piesakies jau šodien!


Haloterapija – sāls istaba

• Saaukstēšanās slimību profilaksei • Alerģijas simptomu atvieglošanai • Klepus simptomu mazināšanai • Imūnās sistēmas stiprināšanai • Bronhiālās astmas profilaksei • Nervu sistēmas relaksācijai • Gripas profilaksei • Ādas slimību ārstēšanai un profilaksei

KĀ TAS NOTIEK?

Lai iegūtu vēlamo rezultātu, iesakām iziet kursu, kas sastāv no 10 seansiem katru dienu vai ik pārdienas.
Seansa laikā (30 min.) Jums būs iespēja atpūsties uz ērtiem krēsliem, klausoties relaksējošu mūziku un baudot nomierinošu apgaismojumu, kas ļauj atslābināties un uzlabot savu veselību. Tātad procedūras laikā Jums ir tikai jāsēž un mierīgi jāelpo sāls jonizēto gaisu. To ieteicams ieelpot caur degunu un izelpot caur muti.

Par īpašu apģērbu neraizējaties – procedūru varat apmeklēt savās drēbēs vai halātiņā un cepurē ko Jums izsniegs Centra personāls, jo no sāls aerosola tomēr nosēžas sāls putekļi, izņemot tos gadījumus ja ir kādas īpašas ādas problēmas uz ķermeņa vai galvas, tad ieteicams šo vietu neapsegt. Vienīgi stingri ir jāievēro, ka sāls istabā nedrīkst iet ar apaviem, tāpēc jālieto izsniegtās bahilas vai jānoauj basas kājas.

Sāls istabas kontrindikācijas:

tuberkuloze;
onkoloģiskas saslimšanas;
visas saslimšanas asā formā vai saasinājuma stadijā;
individuāla nepanesība.

Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc pirms sāls istabas apmeklējuma ieteicams konsultēties ar ārstu, lai noteiktu tieši Jums nepieciešamo apmeklējuma daudzumu, izvērtējot kontrindikācijas.

APMEKLĒJUMA CENAS:

Haloterapija (30 min.) pieaugušajiem 9.00 EUR 
Haloterapija (30 min.) bērniem 5.00 EUR 
Abonaments 5 reizēm (jāizmanto 2 nedēļu laikā) pieaugušajiem 36.00 EUR 
Abonaments 5 reizēm (jāizmanto 2 nedēļu laikā) bērniem 20.00 EUR 
Abonaments 10 reizēm (jāizmanto 1 mēneša laikā) pieaugušajiem 72.00 EUR 
Abonaments 10 reizēm (jāizmanto 1 mēneša laikā) bērniem 40.00 EUR 
Sāls istaba (30 min.) līdz 4 personām 33.00EUR 

Sīkāka informācija par mūsu pakalpojumiem:
tālr. 6416 1917; 26431450 vai e- pastu: ligatne.info@gmail.com