Projekti • Līgatnes Rehabilitācijas centrs

Projekti

Esam realizējuši savas ieceres projektā “Estonian Common Military Heritage Tourism Product” Nr. Est-Lat156

Kopš 2020.gada bunkurs ir uzsācis dalību "Estonian Common Military Heritage Tourism Product” Nr. Est-Lat156 Kopējais finansējums bunkurā šī projekta ietvaros…

Lasīt vairāk

Kopš 2020.gada bunkurs ir uzsācis dalību “Estonian Common Military Heritage Tourism Product” Nr. Est-Lat156

Kopējais finansējums bunkurā šī projekta ietvaros –  EUR 29’280

Par atlikušo budžetu esam iegādājušies papildus aprīkojumu un padomju laikmeta prezentācijas materiālus (projektora ekrānu, manekenus, vinila plašu atksaņotāju, LED apgaismojumu ekspozīcijas vitrīnām, novērošanas kameras un ierīkojām internetu bunkurā).

08.02.2023.

IEGĀDĀTI 5 MANEKENI  Sia “Jagita”

IEGĀDĀTAS PARŪKAS MANEKENIEM Sia “Marki Group”

 

08.02.2023.

IEGĀDĀTS MOTORIZĒTS GRIEZTU/SIENAS PROJEKTORA EKRĀNS (2000 x 2000 mm) A/S  “AJ produkti”

14.02.2023.

IEGĀDĀTS PLAŠU ATSKAŅOTĀJS AR TUMBĀM  Sia “Sinega”

16.03.2023.

IEGĀDĀTS APRĪKOJUMS UN IZVEIDOTS NOVĒROŠANAS KAMERU UN INTERNETA TĪKLS   aprīkojums no Sia “Getic”

31.03.2023.

LED APGAISMOJUMS EKSPOZĪCIJU SKAPJIEM   Sia “Elektro AGA”

Lasīt mazāk
Turpinās projekta īstenošana “Estonian Common Military Heritage Tourism Product” Nr. Est-Lat156

  Kopš 2020.gada bunkurs ir uzsācis dalību "Estonian Common Military Heritage Tourism Product” Nr. Est-Lat156 Kopējais finansējums bunkurā šī projekta…

Lasīt vairāk

 

Kopš 2020.gada bunkurs ir uzsācis dalību “Estonian Common Military Heritage Tourism Product” Nr. Est-Lat156

Kopējais finansējums bunkurā šī projekta ietvaros –  EUR 29’280

04.02.2021.

IEGĀDĀTI AKUMULATORI 6 GB. Akumalatorus piegādāja SIA “Agro Lukss”

31.02.2021.

PABEIGTI DARBI PIE APKURES UN VENTILĀCIJAS SISTĒMA SAKĀRTOŠANAS.

Darbus veica SIA “CDzP”


08.06.2021.

UZŠŪTI GIDU TĒRPI (10 KOMPLEKTI). Tērpu autore – modes māksliniece Sintija Šustiņa.

Komplekts «priekšniece» 1 gab.

Komplekts «Mediķe» 4 gab.

Komplekts «Ierindniece» 3 gab.

Komplekts «Pavāre» 1 gab.

Komplekts «Vīriešiem» 1 gab.


13.08.2021.

IZVEIDOTAS 17 AUDIOGIDU SISTĒMAS  5 VALODĀS (LV, RU, ENG, DE, EE )

Darbus veica SIA “RAD CONCEPT”


25.11.2021.

IZGATAVOTS MOBILAIS REKLĀMAS STENDS (“POP-UP TELTS 3×3 m)

Darbus veica SIA “Siguldas tents”


30.11.2021.

IZVEIDOTS INTERAKTĪVAIS STENDS

Darbus veica SIA “RAD CONCEPT”


16.12.2021.

IEGĀDĀTI EKSPOZĪCIJU SKAPJI

SIA”Paul mason properties” (IKEA)

 

Lasīt mazāk
Jauna ceļojumu tēma vasarai – militārais mantojums Latvijā un Igaunijā

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt vietas, kurās risinājušies Latvijas un Igaunijas vēsturē svarīgi notikumi laikā no Pirmā pasaules kara sākuma 1914.…

Lasīt vairāk

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt vietas, kurās risinājušies Latvijas un Igaunijas vēsturē svarīgi notikumi laikā no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā un abu valstu neatkarības iegūšanas 1918. gadā līdz tās atjaunošanai 1990./1991. gadā. Apmeklētājiem atvērtas vairāk kā 300 militārā mantojuma vietas Latvijā un Igaunijā – muzeji, nocietinājumi, militārais aprīkojums, takas, bunkuri, cīņu vietas, militāras pilsētas, infrastruktūra, piemiņas vietas.

Latvijas un Igaunijas vēsturē ir daudz kopīga, jau sākot ar kopīgām cīņām par neatkarību, cauri abiem pasaules kariem un padomju laiku, kad bijām Dzelzs Priekškara rietumu robeža. Lai šo vēsturi saglabātu apziņā, mūsdienās daudzas militārā mantojuma vietas pielāgotas tūrismam, piedāvajot mūsdienīgas ekspozīcijas, aizraujošas pieredzes un pārsteidzošus stāstus.

 

 

Militārā mantojuma ceļojumu brošūra un karte

Klajā laista jauna ceļojumu karte, kurā ietvertas 150 interesantākās militārā mantojuma apskates vietas Latvijā un Igaunijā. Starp tām ir gan lieli un labiekārtoti bijušie militārie objekti ar plašu ekspozīciju un gida stāstījumu, gan arī objekti dabā – kauju vietas, ierakumi  un mežabrāļu bunkuri, kuru apmeklējumu var apvienot ar pastaigām mežā un dabas takās.

Katra apskates vieta saistīta ar noteiktu vēstures posmu. Tie ir:

  • Pirmais pasaules karš/ Neatkarības kari 1914. – 1920.
  • Otrais pasaules karš 1939. – 1945.
  • Nacionālo partizānu kustība – mežabrāļi 1944. – ~1957. 
  • Padomju okupācija un neatkarības atjaunošana 1945. – 1991.

Vēstures posmi īsi raksturoti kartei pievienotajā brošūrā, kura tapusi sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas vēstures ekspertiem.  Tajā atrodama arī informācija par kauju rekonstrukciju pasākumiem, militārām parādēm un valstu neatkarībai veltītiem svētkiem Latvijā un Igaunijā.

Karte un brošūra lejuplādējama https://militaryheritagetourism.info/lv/info/publications latviešu, angļu, igauņu, vācu un krievu valodās. Papīra formātā karti un brošūru varēs saņemt:

  • Latvijā – tūrisma informācijas centros, pie tūrisma informācijas sniedzējiem vairākās pašvaldībās, kā arī vairākumā militārā mantojuma tūrisma objektos.
  • Igaunijā – tūrisma informācijas centros, Igaunijas Kara Muzejā Vīmski, militārajos tūrisma objektos un tūrisma uzņēmumos visā Igaunijā.

Militārā mantojuma vietas gatavojas tūrisma sezonai

Ievērojami uzlabojumi, sagatavojoties tūrisma sezonai, tiek veikti jau vairākos bijušajos militāros objektos. Minot tikai dažus piemērus Latvijā un Igaunijā:

  • 2021. gada 23. aprīlī, iesākot tūrisma sezonu, apmeklētājiem tika atvērts Ventspils 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis. Tas ir pilnībā atjaunots un kļuvis par skatu torni ar vēstures izziņas iespējām. Apmeklētājiem ir pieejama āra skatu platforma, no kuras paveras skats uz jūru, blakus tornim ir uzstādīts informatīvais stends ar QR kodu, kur mobilajā aplikācijā redzama animācija par vēstures notikumiem.
  • Olaines vēstures un mākslas muzejā būtiski papildināts Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts. Šobrīd maršruta teritorijā ir pabeigti būvniecības darbi, kuru laikā tika rekonstruēta zemnīca – uguns punkts. Būvniecības laikā izveidota stilizēta dzelzsbetona vitrīna – skapis, kurā atrodas arheoloģiskajos izrakumos atrastie priekšmeti; ir pagarināta pastaigu laipa, izveidots jauns informācijas stends ar zinātniskās izpētes rezultātā iegūto informāciju.
  • Mores kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijas teritorijā ir izbūvēts žogs, eksponāti norobežot 

    i ar dekoratīvu norobežojumu, kā arī izbūvēti vairāki grants celiņi un eksponātu pamatnes, kas ļaus apmeklētājiem daudz ērtāk piekļūt un apskatīt brīvdabas eksponātus, no kuriem visiecienītākais – padomju armijas tanks T-34.

  • Igaunijā pie Sāremā augstākās virsotnes – Pangas klints izveidota militārās vēstures taka un informācijas stends, iepazīstinot ar Otrā pasaules kara notikumiem šajās vietās.
  • Atjaunots kādreizējais Kudani robežapsardzības punkts un izveidota ikvienam pieejama atpūtas vieta bijušajā Spithami radaru stacijā Rietumigaunijā. Abos objektos ir informācijas stendi apmeklētājiem.
    – Osmusāres salā apskatāmi Otrā pasaules kara laika uguns vadības tornis, 180 mm un 130 mm kalibra krasta aizsardzības bateriju lielgabali. Apmeklētāju drošībai ierīkotas barjeras, ir pārsegtas torņa šahtas un uzstādīti informācijas stendi.
  • Hījumā militārais muzejs ir ierīkots kādreizējā Tahkunas robežsardzes punktā. Muzejā atjaunotas papildu telpas un papildināta galvenā ekspozīcija No jauna izveidota padomju radio un radaru iekārtu ekspozīcija. Apskatāma Hījumā salas kra 

    sta aizsardzības infrastruktūra, ieroči un munīcija.

Militārā mantojuma vietas darbojas saskaņā ar Latvijā un Igaunijā noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām, tādēļ iepriekš noteikti jāpārliecinās, vai apmeklējums iespējams un kādā kārtībā tas var notikt. Saziņai katrai vietai kartē norādīts nosaukums, īss apraksts, adrese un tālruņa numurs. Vairākām vietām, kas apskatāmas dabā, piemēram, kauju un piemiņas vietām, kādreizējām militārām būvēm, adrese un tālruņa numurs neeksistē, tādēļ tas nav norādīts. Visām vietām ir norādītas GPS koordinātas.

Militārā mantojuma tūrisma vietne internetā

Regulāri papildinām arī militārā mantojuma tūrisma interneta vietni https://militaryheritagetourism.info, kurā pašreiz ievietota informācija par 300 apskates vietām un karte. Vietnes informācija tiek papildināta ar objektiem un ar tiem saistītiem vēstures aprakstiem un atmiņu stāstiem.

Aicinām ikvienu iesaistīties šī  vēstures mantojuma saglabāšanā un militārā mantojuma vietnes informācijas papildināšanā, iesūtot ziņas par sev zināmiem objektiem, stāstus, foto, ceļojumu piedzīvojumus un vēstures faktus, kas saistīti ar militāro mantojumu military@celotajs.lv.

 

Vēlot visiem veiksmīgus un jauniem atklājumiem bagātus ceļojumus,

 

Asnāte Ziemele,

Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” valdes priekšsēdētāja

+371 29285756

 

“Latvijas un Igaunijas kopīgā Militārā Mantojuma tūrisma produkts (EST-LAT156)” projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Strukturālo un investīciju fondu mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma.

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

 

Lasīt mazāk
Uzsākts darbs pie vērienīga militārā mantojuma tūrisma projekta

    Esam veiksmīgi uzsākuši unikālu pārrobežu projektu – “Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”), kas arī tiks…

Lasīt vairāk

 

 

Esam veiksmīgi uzsākuši unikālu pārrobežu projektu – “Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”), kas arī tiks realizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam. Projektā kopumā iesaistīti 24 partneri un 36 militārā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā.

Projekta mērķi

Projekta mērķis ir izveidot Latvijas un Igaunijas vienotu militārā mantojuma tūrisma produktam ar kopīgu identitāti, tādejādi piesaistot vairāk vietējos un ārzemju tūristus militārā mantojuma objektiem. Pārrobežu darbība projekta ietvaros uzlabo tūrisma objektu tīkla profesionālo līmeni abās valstīs. Izveidojoties vienotam produktam ar kopīgu identitātei, tiks piesaistīti vairāk vietējo un ārzemju tūristi.

Kopīgajā maršrutā ir plānots apvienot 150 – 170 dažādus militārā mantojuma objektus (muzeji, kolekcijas, ekspozīcijas, ēkas, būves u.c.) Latvijā un Igaunijā, veikt objektu uzlabojumus, izstrādāt vienotu Militārā mantojuma tūrisma produkta vizuālo identitāti un marķēt projektā iesaistītos objektus ar informatīvām zīmēm, izgatavot drukātos materiālus – Militārā mantojuma produkta ceļvedi un tūrisma brošūru. Militārā mantojuma tūrisma produkta informācija būs pieejama arī interneta vietnē. Projekts veicinās sabiedrības izpratni par procesiem un notikumiem Latvijas un Igaunijas kopīgajā vēsturē pēdējo 100 gadu laikā. Vienots produkta mārketings un tā reklamēšana radīs lielāku publicitāti un interesi kā centieni piesaistīt uzmanību atsevišķām vietām.

Projekta plānotie rezultāti

Projekta vispārējais mērķis ir piesaistīt reģionam vairāk tūristu.

  1. Izstrādāt un popularizēt vienu kopīgu pārrobežu militārā mantojuma tūrisma produktu, integrējot jaunus un esošus individuālos militārā mantojuma tūrisma objektus Igaunijā un Latvijā,
  2. Attīstīt vienu pārrobežu tīklu produkta funkcionēšanai, tālākai attīstībai un popularizēšanai,
  3. Uzlabot 36 apskates vietas – militārā mantojuma tūrisma objektus.

Projekta budžets: Projekta kopējais budžets ir 1 928 992,39 EUR, no tā ERAF  ir 1 639 643,53 EUR un projekta partneru līdzfinansējums ir 289 348,86 EUR.

Projekta oficiālā mājas lapa: https://militaryheritagetourism.info/lv

Projekta lapa programmas vietnēhttps://estlat.eu/en/estlat-results/military-heritage.html

Projekta ieviešana: 01.01.2020. – 31.12.2022.

“Padomju Slepenais bunkurs” šī projekta ietvaros izveidos interaktīvo stendu, jaunas ekspozīcijas vitrīnas, kā arī mobilo stendu izstādēm un izbraukumiem. Lai ekskursiju laikā radītu apmeklētājiem plašāku ieskatu un spilgtākas emocijas, atbilstoši laikmetam tiks veidoti gidu tērpi un apmeklētāju ērtībām tiks ieviests audiogids. Lai novērstu telpu bojāšanos mitruma ietekmē un saglabātu autentiskumu, tiks uzlabota apkures un ventilācijas sistēma.

Lasīt mazāk
Tiek pabeigts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētais projekts „Ambulatorās veselības infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrā „Līgatne””

    2011. gada decembrī SIA „Rehabilitācijas centrā „Līgatne”” tiek pabeigts projekts „Ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrs…

Lasīt vairāk

 

 

2011. gada decembrī SIA „Rehabilitācijas centrā „Līgatne”” tiek pabeigts projekts „Ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””, veicot stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja pārprofilēšanu uz ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Nr.3DP/3.1.5.1.2/10/IPIA/VEC/025”.

Vienošanās par projekta īstenošanu  ar  Centrālās finanšu un līgumu aģentūru (iepriekš Veselības ekanomikas centrs) un LR Veselības ministriju tika noslēgta 2010. gada 23. septembrī.

Kopējās projekta izmaksas sastāda Ls 233 435, 47, no kuriem 15% jeb Ls 35 015,32 sedz Rehabilitācijas centrs un 35% jeb Ls 198 420,15 ir Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) līdzfinansējums. Lai iegūtu līdzekļus pašu finansējuma daļai Centrs noslēdza kredītlīgumu AS „SEB banka” par kredīta saņemšanu ar kopējo summu Ls 34 000,00.

Projekta ietvaros tika izstrādāts un realizēts tehniskais projekts. Tā sagatavošanu un autoruzraudzību nodrošināja SIA „Arhitektūras birojs Forma”. Šobrīd jau ir noslēgušies pēdējie būvniecības un renovācijas darbi Centra telpās, ko veica SIA „RE RE 4” celtnieki.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu tika izsludinātas iepirkumu procedūras, kā rezultātā SIA „NOSPRO” piegādāja 5 datoru komplektus un SIA „Palisandrs” nodrošināja dažādu mēbeļu – iebūvētu virtuvju, krēslu, skapju un galdu, piegādi. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu ierobežojumiem mēbelēm maksimāli izmantojamā summa ir Ls 5000,00, ar ko nepietiek  pilnīgai Centra 4. stāva iekārtošanai. „Rehabilitācijas centrs „Līgatne”” pieņēma lēmumu, izmantojot savus līdzekļus, iepirkt papildus nepieciešamākās mēbeles un laika gaitā turpināt iekārtot 4. stāvu.

Atklāta konkursa rezultātā tika izvēlēti arī piegādātāji ārstniecības procesam nepieciešamo ierīču aprīkojuma piegādei un uzstādīšanai. „Arbor medical korporācija” nodrošinās jaunas rehabilitācijas gultas ar ergonomiskajiem matračiem, pacientu skapīšus, elektrokardiogrāfu, veloergometru, mobilo pacientu pacēlāju, kušetes, procedūru galdiņus un krioterpijas aparātu par kopējo summu Ls 40 908.26. Savukārt ratiņkrēslus, adaptētu virtuves piederumu komplektu, aktivitāšu galdus un terapijas krēslus, sensorās stimulācijas ierīces un bērnu pārtīšanas galdu par kopējo summu Ls 5217.41 piegādās SOA „Antomas”. Par dažādu dušas palīgierīču piegādi 1 198,48 vērtībā parūpēsies Lietuvas firma SAS „Slaugivita”.

Veikto 4.stāva iekšējo renovāciju rezultātā, telpās novērstas neatbilstības obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un ugunsdrošības prasībām. Atjaunotas nefunkcionējošās ventilācijas sistēmas, aizstāta bojātā santehnika, novērsti bojājumi inženiertehniskajos tīklos, novērsti sienu, griestu apmetuma un krāsojuma bojājumi, pacientu un darba drošību apdraudošu grīdu segumu bojājumi, bojājumi logos un durvīs. Lai funkcionālāk un loģiskāk izkārtotu attiecināmos rehabilitācijas, procedūru kabinetus un dienas stacionāra palātas, izveidota pieejama vide personām neatkarīgi no funkcionālajiem traucējumiem. Lai vecāka gadu gājuma cilvēkiem, bērniem un personām ar invaliditāti būtu ērti pārvietoties un komfortabli uzturēties telpās, iekārtotas istabiņas ar sanitāriem mezgliem, ko ērti var izmantot pacienti ar funkcionāliem ierobežojumiem. Pilnveidots un saremontēts lifts, lai to varētu izmantot vienlīdzīgi personas ar funkcionāliem traucējumiem, ieviešot skaņas un gaismas signālus, braila raksta pogas, spilgtāk apzīmētas pogas, uzlabots lifta mehānisms.

Rehabilitācijas centrā „Līgatne” sniedz kompleksus medicīniskas rehabilitācijas pakalpojumus, izmantojot ārstu rehabilitalogu un speciālistu konsultācijas, procedūras un veselības nostiprinošas nodarbības.Darbs ar pacientu rehabilitācijas centrā notiek ar precizētiem katra multidisciplinārās komandas locekļa pienākumiem un atbildību par individuālu pieeju rehabilitācijas mērķa sasniegšanai.

SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne” atrodas Līgatnes novada „Skaļupēs”. Centra darbības pamata virziens ir medicīniskās rehabilitācija pēc insulta, sirds – asinsvadu, kaulu locītavu, muguras sāpju, operācijām  un citām saslimšanām. Tāpat centrs piedāvā dažādas medicīniskās SPA un organisma atjaunošanas programmas. Centra darbības pamatā ir individuālas attieksmes nodrošināšana katram klientam.

 

Tekstu sagatavoja S.Usāne

Tālr. 26407514

www.rehcentrsligatne.lv

Lasīt mazāk
Turpinās projekta īstenošana „Ambulatorās veselības infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””.

  2010.gada 23 septembrī starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību Rehabilitācijas centrs „Līgatne”, Veselības ekonomikas centru un LR Veselības ministriju tika…

Lasīt vairāk

 

2010.gada 23 septembrī starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību Rehabilitācijas centrs „Līgatne”, Veselības ekonomikas centru un LR Veselības ministriju tika noslēgta Vienošanās par projekta īstenošanu Nr.3DP/3.4.5.1.2/10/IPIA/VEC/025 projektam „Ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””, veicot stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja pārprofilēšanu uz ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu” , ERAF līdzfinansējuma piešķiršanai un Projekta uzraudzībai un kontrolei 3. darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.1. prioritātei „Infrastruktūra cilvēku kapitāla nostiprināšanai”3.1.5. pasākuma „Veselības aprūpes infrastruktūra 3.1.5.1. aktivitātes „Ambulatorās veselības aprūpes attīstība” 3.1.5.1.apakšaktivitātes „Veselības aprūpes centru attīstība” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir LVL 231 209,32 no tām Attiecināmās izmaksas – LVL 231 209,32, atbalsta finansējums – LVL 196 527,92.

2010 gada  augustā tika parakstīts līgums par tehniskā projekta izstrādi: sagatavošanu un autoruzraudzības nodrošināšanu ar SIA „Arhitektūras birojs Forma”.

Realizējot projektu, tiks veikta „SIA Rehabilitācijas centrs „Līgatne”” kā ambulatorās veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja attīstība. Tiks nodrošināta stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas infrastruktūras pielāgošana dienas stacionāra un ambulatoro veselības aprūpes pakalpojamu sniegšanai, optimizējot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemes reģionā.

2011.gada 18.aprīlī tika parakstīts līgums ar SIA „RE RE 04” un celtnieki ir uzsākuši renovācijas darbus SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””

Projekta ietvaros telpās 4.stāvā un ārstu kabinetos un fizioterapijas zālē 1.stāvā, izveidojot dienas stacionāru, paredzēts attīstīt kvalitatīvus un izmaksu efektīvus veselības aprūpes pakalpojumus, nodrošinot ēkas iekšējo renovāciju un infrastruktūras rekonstrukciju, kas pilnībā paredzēta valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai – procedūru telpās, ārstu speciālistu kabinetos, speciālās terapijas kabinetos (fizioterapijas, ergoterapijas, logopēda, psihologa), rehabilitācijas kabinetā bērniem, dienas stacionārā (kopā 16 istabiņas, no tām 12 istabiņas pielāgotas personām ar kustības traucējumiem, procedūru kabinetos un medicīnas personāla darba telpās), funkcionālās diagnostikas telpās.

Plānoti iekšējo komunikāciju un inženiertīklu izveides darbi, izbūvējot komunikācijas signalizācijas sistēmas izveidei, uzstādot aparatūru telekomunikāciju sistēmai un renovējot ventilācijas sistēmu. Plānots veikt lifta remontu un tā funkcionālu uzlabošanu, pielāgojot cilvēkiem ar speciālajām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja Sarmīte Usāne

Lasīt mazāk
Uzsākta projekta īstenošana „Ambulatorās veselības infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””.

  2010.gada 23 septembrī starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību Rehabilitācijas centrs „Līgatne”, Veselības ekonomikas centru un LR Veselības ministriju tika…

Lasīt vairāk

 

2010.gada 23 septembrī starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību Rehabilitācijas centrs „Līgatne”, Veselības ekonomikas centru un LR Veselības ministriju tika noslēgta Vienošanās par projekta īstenošanu Nr.3DP/3.4.5.1.2/10/IPIA/VEC/025 projektam „Ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””, veicot stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja pārprofilēšanu uz ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu” , ERAF līdzfinansējuma piešķiršanai un Projekta uzraudzībai un kontrolei 3. darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.1. prioritātei „Infrastruktūra cilvēku kapitāla nostiprināšanai”3.1.5. pasākuma „Veselības aprūpes infrastruktūra 3.1.5.1. aktivitātes „Ambulatorās veselības aprūpes attīstība” 3.1.5.1.apakšaktivitātes „Veselības aprūpes centru attīstība” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir LVL 231 209,32 no tām Attiecināmās izmaksas – LVL 231 209,32, atbalsta finansējums – LVL 196 527,92.

Uz šo brīdi ir izstrādāts Iepirkuma plāns un ir uzsāktas iepirkuma procedūras. Augustā tika parakstīts līgums par tehniskā projekta izstrādi: sagatavošanu un autoruzraudzības nodrošināšanu ar SIA „Arhitektūras birojs Forma”.

Realizējot projektu, tiks veikta „SIA Rehabilitācijas centrs „Līgatne”” kā ambulatorās veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja attīstība. Tiks nodrošināta stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas infrastruktūras pielāgošana dienas stacionāra un ambulatoro veselības aprūpes pakalpojamu sniegšanai, optimizējot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Vidzemes reģionā.

Projekta ietvaros telpās 4.stāvā un ārstu kabinetos un fizioterapijas zālē 1.stāvā, izveidojot dienas stacionāru, paredzēts attīstīt kvalitatīvus un izmaksu efektīvus veselības aprūpes pakalpojumus, nodrošinot ēkas iekšējo renovāciju un infrastruktūras rekonstrukciju, kas pilnībā paredzēta valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai – procedūru telpās, ārstu speciālistu kabinetos, speciālās terapijas kabinetos (fizioterapijas, ergoterapijas, logopēda, psihologa), rehabilitācijas kabinetā bērniem, dienas stacionārā (kopā 16 istabiņas, no tām 12 istabiņas pielāgotas personām ar kustības traucējumiem, procedūru kabinetos un medicīnas personāla darba telpās), funkcionālās diagnostikas telpās.

Plānoti iekšējo komunikāciju un inženiertīklu izveides darbi, izbūvējot komunikācijas signalizācijas sistēmas izveidei, uzstādot aparatūru telekomunikāciju sistēmai un renovējot ventilācijas sistēmu. Plānots veikt lifta remontu un tā funkcionālu uzlabošanu, pielāgojot cilvēkiem ar kustības traucējumiem.

Informāciju sagatavoja Sarmīte Usāne

Lasīt mazāk